اخبار پرینت سه بعدی

کلاهک موشک فلزی پرینت سه بعدی برای پاکسازی مین

کلاهک موشک فلزی پرینت سه بعدی
میزان رضایت شما

Edwin Starr: جنگ. فایده ی جنگ چیست؟ “هیچی”. این جواب ساده شده ی او بود. اما اینطور که به نظر می رسد جنگ راهیست برای کشف روش های نوآورانه برای منفجر کردن چیزها. و این دقیقا همان کاریست که US Marine Corp (USMC) اخیرا در حوزه ی پاکسازی مین، با کلاهک موشک فلزی پرینت سه بعدی اش مشغول انجام آن بوده است. اکنون این سوال پیش می آید که اصلا کلاهک موشک فلزی چیست و چرا نمونه ی پرینت سه بعدی آن بهتر است؟ در ادامه به پاسخ این سوالات می پردازیم.

کلاهک موشک فلزی پرینت سه بعدی

نگاره 1) کلاهک موشک فلزی پرینت سه بعدی

کلاهک موشک پرینت سه بعدی

M58 Mine Clearing Line Charge موشکی است که جهت مین روبی استفاده می شود. به طور کلی “شارژ خطی” یک خط بلند است که بارهای انفجاری در امتداد طول آن جایگذاری شده است. شارژ از یک وسیله نقلیه با موشک شلیک می شود. پس از پاکسازی، راه برای عبور ایمن نیروها و خودروها فراهم می شود.

M58 قادر به منفجر کردن یک راهرو با ابعاد 100 متر در 8 متر است. این موشک 5 اینچی MK22 Mod 4 شارژ خطی که حاوی 5 پوند (2.27 کیلوگرم) مواد منفجره C4 در هر 0.3 متر است؛ را حمل می کند. در انتهای موشک یک کلاهک قرار دارد که به طور سنتی به شیوه ی ریخته گری و ماشینکاری فلز تولید می شده است.

نسخه جدید پرینت سه بعدی همانطور که در تصویر زیر می بینید، تمام این مراحل را دور می زند.

کلاهک های پرینت شده زمان کمتری می گیرند

نگاره 2) کلاهک پرینت سه بعدی زمان کمتری می گیرد

نقاشی موجود در تصویر زیر ، برش موشک MK22 Mod 4 را نشان می دهد. کلاهک در انتها قرار دارد و به نازل ها متصل می شود. توجه داشته باشید که برخلاف اکثر موشک ها، نازل ها روی دماغه این موشک قرار دارند و نه  بر روی دم آن . (احتمالاً برای ثبات، و آتش نگرفتن شارژ) همانطور که می بینید، دلخل کلاهک هندسه ی پیچیده ای دارد.

کلاهک در گوشه ی پایین سمت چپ نشان داده شده است

نگاره 3) کلاهک در گوشه ی پایین سمت چپ نشان داده شده است

مدیر برنامه مهمات در Marine Corps Systems Command به دلیل هزینه و زمان بر بدن روش های سنتی، مشغول آزمایش بر ساخت این کلاهک ها به روش AM بوده است.

تست موفق

پس از تحقیق و توسعه ی فراوان، یک نمونه ی آزمایشی توسط مرکز نیروی جنگی نیروی دریایی پرینت شد. آزمایش در همه ی جوانب با موفقیت انجام شد و مین ها از منطقه آزمایش پاکسازی شدند.

مدل سه بعدی کلاهک

نگاره 4) مدل سه بعدی کلاهک پرینت سه بعدی

“موتور موشک همانطور که انتظار می رفت شلیک کرد و شارژ خطی هم همانطور که باید، منفجر شد، که لحظه مهمی برای ما بود.” CWO2 Justin Trejo، افسر پروژه PM Ammo در MCSC. Trejo گفت: “ما قادر به تولید تجهیزات و سایر قطعات مورد نیاز برای هر ماموریتی هستیم.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *