اخبار پرینت سه بعدی

متریال چوب پرینت سه بعدی تماما چوبی

میزان رضایت شما

چوب! متریال کامپوزیت طبیعت. کامپوزیت های فیبر کربن از فیبرهای کربن بلندی تکیل شده اند که در موازات جهت فشار قرار می گیرند و در یک ماتریکس پلیمر (اپوکسی) به هم می چسبند. چوب از فیبرهای سلولز تشکیل شده است که در راستای جهت فشار قرار می گیرند با این تفاوت که در یک ماتریکس پلیمر طبیعی (لیگنین) به یکدیگر متصل می شوند. گرچه اغلب فیلامنت های چوبی فعلی کاملا هم طبیعی نیستند. زیرا که حاوی مقدار کمی فیبر چوب و مقدار زیادی پلیمر مصنوعی هستند مانند PLA. کمپانی Desktop metal از طریق زیرمجموعه ی Forust خود متریال جدیدی را به بازار عرضه کرده است که به طور کلی ترموپلاستیک های صنعتی را کنار گذاشته است و در عوض از آن چه طبیعت عرضه کرده است-لیگنین- استفاده می کند. متریال چوب پرینت سه بعدی تماما چوبی.

این کمپانی دریافته است که لیگنین به تنهایی با سیستم پرینتر جت برای پرینت سه بعدی کافی است؛ از این رو خاک اره را به لیگنین اضافه کرده است و متریالی 100% از چوب را توسعه داده است.

نگاره 1) متریال چوب پرینت سه بعدی Forustwood 

این ماده ترکیبی Forustwood نام دارد و با چسباندن لیگنین به بستر پودری ساخته می شود؛ سپس این لایه ها پخته و جامد می شوند و مدلی سه بعدی به دست می دهند.

متریال Forust ردپای کربنی کمی دارد زیرا که از محصولات جانبی صنعتی (خاک اره و لیگنین) ساخته می شود و روشی پایدار برای ساخت طرح های چوبی پیچیده است.

مانند چوب به راحتی قابل تراش و پردازش است و بر خلاف آن، از نظر مکانیکی ایزوتروپ است. البته اگر روزهای استفاده از متریال های چوبی انیستروپیک را از دست داده اید همچنان می توانید با اضافه کردن پترن دیجیتالی، تظاهر کنید که متریالتان انیستروپیک است. تصویر بالا مثالی از این نمونه است.

صندلی تصویر زیر با چوب سبکتری پرینت شده است و همچنان می توانید پترن را روی آن مشاهده کنید.

Forustwood

چوب ها می توانند هم به صورت طرح دار و هم ساده پرینت شوند ئ در انواع چوب های ساج، بلوط، گردو و چیزی تحت عنوان “طبیعی” موجود هستند.

قطعات چوبی را می توان در ابعاد مختلف پرینت کرد (تا 180 در 90 در 30 سانتی متر) و پروسه را می توان از نظر تولید با سیستم های بزرگتر گسترش داد.

تمامی این موارد سبب شده اند تا Forustwood برای طیف گسترده ای از کاربردها از زیورآلات کوچک تا قطعات معماری مورد استفاده قرار بگیرد.

“کاربردهای Forustwood بی حد و مرز هستند.” Ric Fulop، مدیر عامل Desktop metal

“بسیاری موارد وجود دارند که در آن ها از پلیمر و پلاستیک استفاده می شود که می توان با قطعات تولید شده ی چوبی که مقرون به صرفه تر و پایدارتر هستند جایگزین شوند. قطعات لوکس در طراحی داخلی، لوازم الکترونیک، هواپیما، قایق ها، کالاهای خانگی و نهایتا در کف سازی و عایق سازی بیرونی بام ها.”

علاوه بر فعالیت های Desktop metal، تحقیقات گسترده ای بر روی استفاده از لیگنین به عنوان متریال AM صورت گرفته است از این رو می توان انتظار داشت که در آینده قطعات چوبی چاپی پایدارتر افزایش پیدا می کنند و تکنولوژی های SLA و FDM از روش های بالقوه ی مورد استفاده هستند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *