اخبار پرینت سه بعدی

عینک آفتابی مشبک پرینت سه بعدی 20 گرمی Adidas

عینک آفتابی مشبک پرینت سه بعدی 20 گرمی Adidas
میزان رضایت شما

چند شیوه برای ساخت عینک وجود دارد؟ پس از قرن ها تولید، احتمالا نه خیلی زیاد. تنها امکان نوآوری های جزئی وجود دارد. ساختار یک عینک از نظر طراحی بسیار کارآمد است: حتی یک جزء اضافی هم در آن نیست. کوچک و سبک تر کردن یک عینک، بدون تغییر در فرم و ساختار آن کار ساده ای نیست. تنها کاری که می توانستید در گذشته انجام دهید این بود که آن را کمی نازک کنید. خوشبختانه، AM، علم مواد و متریال و بهینه سازی توپولوژی امکان کاهش وزن قطعات را بدون نیاز به فدا کردن فرمی که طراحی می شود، را فراهم کرده اند؛ که در راستای تلاش برای نوآوری در دو قطعه پلاستیک با هندسه ی مشخص (باید تقریبا فرمی مانند صورت داشته باشد) بسیار با ارزش است. از همین رو Adidas نیز از عینک آفتابی مشبک پرینت سه بعدی 20 گرمی اش رونمایی کرده است که در ادامه بیشتر به جزئیات آن می پردازیم.

عینک آفتابی های CMPT سه بعدی

از این رو Adidas با غول عینک آفتابی یعنی کمپانی Marcolin، همراه شد تا عینک آفتابی های CMPT سه بعدی تولید کند و موفق شد تا به لطف بهینه سازی نوپولوژیک و نایلون پرینت سه بعدی یک عینک آفتابی به وزن 20 گرم تولید کند.

عینک آفتابی مشبک پرینت سه بعدی 20 گرمی Adidas

نگاره 1) عینک آفتابی مشبک پرینت سه بعدی 20 گرمی Adidas

همانطور که احتمالا می توایند از طراحی آن تشخیص دهید، این عینک بیشتر متناسب سبک و سیاق ورزشکاران طراحی شده است و احتمالا وزن کم آن هم در آن سطح از رقابت، کمک کننده است.

پلاستیک های مهندسی شده ی گران قیمت در دنیای عینک ها مبحث جدیدی نیستند. عینک های PEI و فیبر کربنی مدتی هست که در بازار موجود هستند. اما با وجود آن که Injection molding و فرمدهی فیبر کربن برای قطعات سبک از نقطه نظر متریال بسیار عالی هستند؛ اما در کاهش وزن یک قطعه محدودیت هم دارند.

جهت کاهش وزن یک قطعه، بهینه سازی توپولوژیک و متریال های سبک وزن از تنها راهکارهای موجود هستند.

هیچ اطلاعاتی در مورد پرینتر استفاده شده وجود ندارد.

تمام چیزی که ما می دانیم این است که عینک ها از مونتاژ دو قطعه یعنی فریم و شیشه ساخته شده اند.

فریم شبکه ای این عینک آفتابی مشبک پرینت سه بعدی 20 گرمی از متریال نایلونی AM ساخته شده است اما روکش خاص آن به سطح خارجی این ساختار توری بافتی لاستیکی مانند بخشیده است. لنزهای مونو نیز از جنس پلی کربنات هستند.

احتمالاً روکش پس از پرینت به فریم اضافه شده است. به طور سنتی می توان با غوطه ور کردن یا اسپری ه همچین بافت و روکشی دست پیدا کرد. اگرچه، اخیرا پیشرفت هایی در رسوب بخار پلیمرها رخ داده است، بنابراین ممکن است این مسیری باشد که Adidas و Marcolin از آن برای نوآوری در این زمینه استفاده می کنند.

قیمت عینک آفتابی 415 دلار برای زمانی که در 23 آگوست به ویترین مجازی وبسایت Adidas وارد می شود در نظر گرفته شده است، اما بهتر است عجله کنید زیرا تنها 150 عدد از آن در تولید اول موجود خواهد بود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *