اخبار پرینت سه بعدی, مقالات پرینت سه بعدی

تعمیر محصولات صنعتی به کمک پرینت و چاپ سه بعدی

تعمیر محصولات صنعتی به کمک پرینت و چاپ سه بعدی
4.7/5 - (4 امتیاز)

یکی از کاربردهای پرینت و چاپ سه بعدی جایگزینی قطعات شکسته شده در محصولات مختلف است. مثلا فرض کنید یک جاروبرقی دارید که بخشی از ان در اثر استفاده و گذشت زمان خراب شده و شکسته است و به دلیل بروز شدن این محصول قطعات یدکی قدیمی آن در بازار موجود نیست. می توانید یک جاروبرقی جدید بخرید و جاروبرقی قدیمی که فقط قطعه کوچکی از آن خراب شده است دور بیندازید. اما خوب راه حل بهتر و کم هزینه تر جایگزینی قطعه خراب شده است. با استفاده از تکنولوژی پرینت و چاپ سه بعدی به راحتی می توانید قطعه خراب شده را جایگزین کنید.

بیشتر بخوانید...
معرفی خدمات پرینت سه بعدی ، روش ها و انواع پرینترهای موجود در بازار

مراحل انجام این کار به این صورت است:

1- ابتدا قطعه خراب شده را باید دوباره طراحی کنیم یعنی یک مدل سه بعدی از قطعه خراب شده نیاز داریم که این کار را می توان به روش های مختلفی انجام داد.

  • می توانیم قطعه را اسکن سه بعدی کنیم البته اگر این کار امکان پذیر باشد یعنی قطعه مثلا شکسته باشد نمی توان آنرا اسکن کرد.
  • روش بعدی طراحی سه بعدی قطعه توسط یک طراح سه بعدی است کافی است جاروبرقی در اختیار طراح قرار بگیرد تا قطعه دوباره طراحی شود برای این کار البته می توان از کاتالوگ و نقشه های محصول که معمولا در سایت سازنده جاروبرقی موجود می باشد استفاده کرد.

2- مدل سه بعدی قطعه را پرینت می کنیم که در بیشتر موارد پرینت اول با کیفیت کم و در کمترین زمان انجام می شود تا بتوانیم آنرا بر روی جاروبرقی تست کنیم.

3- نهایتا بعد از تست قطعه می توانیم فایل سه بعدی را ویرایش کرده و با کیفیت بالا آنرا پرینت کنیم.

مراحل این کار در ویدیو پایین که توسط خدمات پرینت سه بعدی فیلانو تهیه شده نشان داده شده است. در این ویدیو مراحل تعمیر قطعه ای از قفل پنجره نشان داده شه است.

author-avatar

درباره سیروس حامدی فر

سیروس حامدی فر هستم مدیر و صاحب امتیاز مجموعه فیلانو، امیدوارم در این مجموعه علاوه بر خدمات پرینت سه بعدی بتوانیم در زمینه ویرایش و آماده کردن فایل های سه بعدی برای پرینت نیز به شما دوستان عزیز کمک کنیم...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *