اخبار پرینت سه بعدی, مقالات پرینت سه بعدی

پنچ فیلم برتر پرینت سه بعدی از PLA و ABS تا پرینت سه بعدی موشک

5 ویدئوی برتر پرینت سه بعدی: از PLA و ABS تا موشک های پرینت سه بعدی
4.5/5 - (4 امتیاز)

در این مطلب پنج فیلم پرینت سه بعدی می بینیم از خواص و ویژگی های متفاوت PLA و ABS، دو پلیمر محبوب در صنعت پرینت سه بعدی. سپس دنیای موشک های پرینت سه بعدی مورد استفاده در ماموریت های فضایی را کاوش می کنیم. سری به اسکنرهای سه بعدی می زنیم و اینکه چه طور محققان از این دستگاه ها برای تحقیقات پزشکی قانونی استفاده می کنند. همچنین یاد میگیریم که Laser Powder Bed Fusion (LPBF) چگونه کار می کند.

5 ویدئوی برتر پرینت سه بعدی: از PLA و ABS تا موشک های پرینت سه بعدی

1.تفاوت بین پلیمرهای PLA و ABS

در میان پرکاربردترین متریال های AM، بدون شک PLA و ABS را می توان یافت. این دو پلیمر که جزو پرطرفدارترین ها هستند؛ خواص یکسانی ندارند. از طرفی، ABS به دلیل انعطاف پذیری و مقاومت حرارتی بالایش شهرت دارد، در حالی که PLA در دمای حدود 40 درجه سانتیگراد به سرعت تغییر شکل می دهد. با این حال، پرینت ABS در مقایسه با PLA دشوارتر است، با اینکه مقاومت در برابر ضربه ی این متریال نیز از مزایای آن است. در فیلم اول از پنج فیلم برتر پرینت سه بعدی به این تفاوت ها پرداخته شده است.

 

2.پرینت سه بعدی موشک برای مأموریت های فضایی

AM مدتی است که در صنعت هوافضا به کار برده می شود. ادغام روزافزون پرینت سه بعدی در ساخت موشک، کمپانی های فعال در این صنعت را قادر می‌سازد تا وزن قطعات نهایی که به فضا پرتاب می‌شوند را، کاهش دهند. اگر می خواهید در مورد مزایای تکنولوژی سه بعدی برای تحقیق در فضا بیشتر بدانید، این ویدیو درکی از اهمیت AM در صنعت را به شما ارائه می دهد.

 

3.اسکن سه بعدی به منظور حفظ شواهد و مدارک

هدف پزشکی قانونی حفظ شواهد و مدارک مرتبط با جرم شناسی است. در سال‌های اخیر پیشرفت‌های تکنولوژیکی زیادی در این زمینه حاصل شده است که کار محققان را آسان‌تر کرده است. همچنین از اسکنرهای سه بعدی برای حفظ و ایمن سازی شواهد در صحنه های جرم نیز استفاده می شود. ویدئو پروزه ی دانشجویان علوم پزشکی قانونی پنسیلوانیا را می توانید در این لینک مشاهده کنید که از اسکنر سه بعدی Artec Space Spider برای جمع آوری اسکن های بسیار دقیق از صحنه های جنایت و یافته های استخوان استفاده می کنند.

 

بیشتر بخوانید...
۵ ویدیو برتر پرینت سه بعدی

4.LPBF چگونه عمل می کند؟

laser powder bed process (LPBF) یکی از پرکاربردترین فرآیندهای پرینت سه بعدی برای فلز است. این فرآیند برای تولید هندسه های پیچیده، قطعات سبک و طرح های غیر معمول مناسب است. ادغام تکنولوژی سه بعدی در فرآیند تولید اغلب با موانع مختلفی همراه است. در کنار مسائل بسیار دیگر، تولید کنندگان باید در طراحی و متریال مصرفی نیز تجدید نظر کنند. در این ویدئو، Peter Zelinski و Stephanie Hendrixson توضیح می‌دهند که فرآیند laser powder bed process چگونه عمل می‌کند، برای چه کاربردهایی مناسب است و چه چالش‌هایی باید در نظر گرفته شوند.

 

5.بانوان فعال در علم-3D Matter Made to Order

دکتر Kerstin Göpfrich رئیس یک گروه تحقیقاتی برای مهندسی بیوفیزیک در موسسه Max Planck در هایدلبرگ است و محقق اصلی در مجموعه Excellence 3D Matter Made to Order (3DMM2O)، یک گروه تحقیقاتی مشترک از مؤسسه فناوری Karlsruhe و دانشگاه Heidelberg. می توانید ویدئو مصاحبه ی او در مورد تحقیقات در زمینه سلول های مصنوعی و مشاوره ی او به محققان مشتاق برای حرفه خود در علم را در این لینک تماشا کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *